Türkiye’de Le sektörü her zaman değişime uğrayan bir sektör olmuştur. Günden güne gelişen teknoloji ve döviz kurları bunun için başlıca örneklerden biri olmuştur. Türkiye’de genel olarak yeni ürünler pek ilgi çekici gelmiyor. En çok tercih edilen ürün türü görsellikten yana değil’de maliyetten yana seçilmesiyle led sektörü ileriye dönük bir gelişme sağlayamamaktadır. Buna örnek vermek gerekirse ucuz ürünler ilk tercih olmayı başarmıştır.

Türkiye’de son günlerde en çok tercih edilen ürün markası ucuz üründür. Yeni ürünler bir arka planda kalıyor.

Görüntü kalitesi ve çözünürlük olarak düşünüldüğünde en çok tercih edilen ekran p2.5 olması gerekmektedir. Ama Türkiye’de bu olay tam tersidir. Dovizden dolayı tercih edilen ürün ilk çıkan teknolojilerde üretilen P10 Panel kalitesidir. Buda ülkemizin led sektöründe ileriye dönük adımlar atsa bile tercih edilemiyeceği anlamına gelir. Bu yüzden toplum olarak artık yeni teknolojiler yerine nasıl daha ucuza bu ürünü bulur veya getiririm konusunu düşünür olduk.

Yeni Led Teknolojilere Kapımız Kapalımı?

Bir çok paravan şirket veya üretim konusunda adımlar atacak şirketlerde bu konu yüzünden biraz tedirgin diyebiliriz. İleriye dönük bir teknoloji günümüz şartlarında üretmek mümkün. Sorunun ana nedeni üretmek değil satamamaktır. Buna istinaden türkiye Yeni led teknolojilerine kapımız kapalıdır diyebiliriz. Var olan teknolojiler maliyet açısından çok daha avantajlı konumdadır.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir